Najmniejszym Kontynentem Na Ziemi Jest. Pod względem powierzchni najmniejszym kontynentem na świecie jest australia, która wraz z wyspami przybrzeżnymi zajmuje 7 741 221 km² (z czego 7 682 300 km² to obszar lądowy, a. Jeśli chodzi o zajmowany obszar lądowy, kontynent australijski jest bez wątpienia najmniejszym kontynentem na świecie.

Najmniejszy kontynent na ziemi pod względem powierzchni AustraliaNajmniejszy kontynent na ziemi pod względem powierzchni Australia
Najmniejszy kontynent na ziemi pod względem powierzchni Australia from efuc.org

Australia posiada powierzchnię 7,7 mln km² co czyni ją najmniejszym kontynentem na ziemi zaraz przed europą. Nawet mała europa jest o 2,4 miliona km² większa. Często ludzi mówią o regionie świata australia i oceania, która.

Kontynenty Od Największego Do Najmniejszego?

Pod względem powierzchni najmniejszym kontynentem na świecie jest australia, która wraz z wyspami przybrzeżnymi zajmuje 7 741 221 km² (z czego 7 682 300 km² to obszar lądowy, a. Australia jest najmniejszym kontynentem na świecie obszar australii wraz z wyspami wynosi około 8,9 miliona km. Nawet mała europa jest o 2,4 miliona km² większa.

Czy Uważasz, Że Europa To Najlepszy Kontynent Na Ziemi?

Jaki jest najmniejszy kontynent na ziemi? Jeśli chodzi o zajmowany obszar lądowy, kontynent australijski jest bez wątpienia najmniejszym kontynentem na świecie. Największym kontynentem na świecie pod kątem powierzchni lądu jest azja o wielkości 44,6 mln km².

Australia Posiada Powierzchnię 7,7 Mln Km² Co Czyni Ją Najmniejszym Kontynentem Na Ziemi Zaraz Przed Europą.

Często ludzi mówią o regionie świata australia i oceania, która. Australia jest myta przez ocean indyjski i pacyfik. Zobacz 11 odpowiedzi na pytanie:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *